İç Oda Kapısı Nasıl Seçilir?

[:tr]Bir evin dekorasyonu yapılırken, o evde ola en ufacık nokta dahi önemlidir. Ufacık bir detay evin tüm dekorasyon havasını bozabilirken, ufacık detaylarda evin çok daha iyi bir görünümde olmasını sağlamaktadır. Özellikle duvar rengi ve kapılar evin genel havasını yansıtan unsurlardır. Mesela duvar rengi koyu olan bir ev olduğundan daha küçük görünmektedir. Ancak duvar rengi daha açık renkli olan bir evde olduğundan daha geniş görünmektedir. Kapı da evin geniş görünmesinde ya da dar görünmesinde önemli bir etkeni oluşturmaktadır. Aslında kural aynıdır açık renk kapılar evi daha geniş gösterirken, koyu renk kapılar evi dar göstermektedir.

Renk dışında kapı seçiminde dikkat edilmesi gereken başka bir önemli mevzu ise camlı kapılardır. Camlı kapılar evinizin olduğundan daha geniş görünmesini sağlar. Bunun için yarım camlı ya da tam camlı kapılar tercih edebilirsiniz. Kapı temizliğim kolay olsun diyorsanız. O halde plastik ve yerden yüksek kapılar tercih edilmelidir.

Ancak klasik bir kapı tercihi yapacaksanız öncelikle ahşap bir kapı siparişi vermelisiniz. Aldığınız kapı açık renk olursa üzerinde çok daha iyi oynamalar yaparsınız. Kapınızı tek renk boyayabilirsiniz. Kapınızı dekorasyonunuza göre birkaç renkte boyayabilirsiniz. Bu eve can ve renk katacaktır.

Kapı seçimi yapılırken desende çok önemlidir. Desenli bir kapı evi daha dar gösterirken, düz bir kapının yine evi daha geniş gösteren bir etkisi bulunmaktadır.[:]

İletişime Geç!
close slider