Laminant Kapı Modelleri 2016

[:tr]Evlerimizin iç mimarisi eskiye göre oldukça gelişme göstermektedir. Mevcut kapital sistem üretici dizayn firmaları arasında rekabeti doğurduğundan dolayı ürün çeşitliliğini de beraberinde getirmiştir. Bu alanda en büyük çeşitlilik gösteren ürünlerden biri de laminant kapı modelleridir.

Laminant kapı, mdf malzemesinin preslenerek sade bir hale getirilip ardından karton yardımıyla sıkıştırılmış halidir. Gerçekleştirilen sıkıştırma işleminden sonra parkeler ile üstüne eklenmesiyle oluşturulmaktadır. Laminant kapı modellerinin en önemli özelliklerinden biri ise darbelere karşı korunaklı olmasıdır. Bunun yanı sıra dikkat çeken ve diğer kapı modellerinden ayırt edici özelliği ise ayarlanabilme özelliği bulundurmasıdır. Bu sayede istenilen tüm ortamlara rahatlıkla uygulanmaktadır. Montaj işleminin kolaylığı sayesinde de kısa sürede kapınız evinizde hazır hale gelmektedir. Bu eleyici özelliklerinin yanı sıra ise ülkemizde yeni yeni gelişme kaydeden bir yönü olan yalıtım özelliğidir. İlk olarak ses yalıtımı konusunda oldukça iyi bir kapı türüdür. Evinizden dışarıya ve dışarından evinize hatta odalar arası seslerin dağılmamasını sağlamak isterseniz laminat kapı tercih etmeniz gerekecektir.

laminant kapı

Aynı zamanda ısı yalıtımı konusunda da oldukça başarılı bir malzeme olduğundan son birkaç yıldır bu alanda tercih edilen kapı modelidir. Eviniz içinde ısılar birçok yöne dağılmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu da evlerde ısı kaybının en çok cam ve balkonlar ile kapılardan kaybedildiği açıklanmıştır. Eğer merak ediyorsanız bu iş için özel olarak yapılmış olan bir ısı ölçer aleti ile bu durumu test edebilirsiniz. Kış aylarında ısınmak için fazla fatura ödemek yerine laminant kapı modellerinden birini tercih ederek eviniz içinde ısıyı koruyabilirsiniz. Bunun yanında da yaz aylarında da eviniz içindeki serin havayı saklayarak klimalardan doğacak olan elektrik faturasından da tasarruf yapabilmeniz söz konusudur. Özel olarak üretimi de gerçekleştirilenlaminant kapılar ile istediğiniz tarz ve modelle üretimini sağlatabilirsiniz.

[:]

İletişime Geç!
close slider