Mekanların Tamamlayıcısı Kapıların Özellikleri

21 Ağustos 2020by Çağdaş0
Kapılar, bulunduğumuz kapalı tüm alanlarda kullanılmaktadır. Hem evlerin dışında, hem odaları ayırmak için evlerin içinde hem de otel, ofis gibi diğer yaşam alanları ve mekanlarda kapılar bulunmaktadır.
Lake Kapıların Özellikleri
Lake parlak mobilya cilasına verilen isim olarak ön plana çıkar. Lake kapılar kullanıcı tercihine göre renkli veya renksiz şekilde üretilebilmektedir. Pürüzsüz bir görünüme sahip olan lake kapılar istenilen renge göre tercih edilebilir. Diğer kapı modellerine göre lake kapıların ayrıca montajı, temizliği ve bakımı kolaydır. Darbelere, çizilmelere ve ışığa karşı dayanıklı olan bu kapı türü kullanıma ve bakıma bağlı olarak uzun süreler kullanılabilir.

PVC Kapıların Özellikleri
Boya gerektirmeyen PVC kapı modellerinin bir diğer avantajı ise montajının kolay bir şekilde tamamlanmasıdır. Bu sayede evlerin dışında ofis ve otel gibi mekanlarda da sıkça tercih edilebilir. Işığa, darbeye ve çizilmelere karşı dayanıklıdır ve oldukça uzun ömürlüdür. PVC kapılar kullanıcıların isteğine göre birden fazla renk seçeneğine sahiptir.

Laminant Kapıların Özellikleri
darbelere ve sese karşı oldukça dayanıklı olmasıyla ön plana çıkan Laminant kapılar özel maddeden üretilmektedirler. Yanmalara karşı güvenlidir ve bunun yanında en avantajlı özelliklerinden bir tanesi kolay monte edilmesidir. Birçok modelde ve birçok tarzda üretilmektedir. Hastane, yurt, otel gibi toplu kullanım alanlarında yaygın olarak laminant kapı modelleri tercih edilmektedir. Kullanım alanları oldukça geniş olduğu için modelleri de oldukça fazladır. Camlı- camsız olarak farklı birçok modeli bulunmaktadır.

Ahşap Kaplama Kapıların Özellikleri
İç mekanlarda genellikle ahşap kaplama kapılar tercih edilmektedir. Ahşap kapılar genellikle MDF malzeme üzerine ahşap kaplama ile yapılmaktadır. Dışına cila uygulandığı için boya gerekmemektedir. Montajı ve bakımı kolaydır olan bu kapı modelleri ayrıca darbelere, çizilmelere ve ışığa karşı dayanıklıdır. kullanıma ve bakıma bağlı olarak uzun süreler kullanılabilir olan bu kapılar kullanıcılar için avantaj sağlar.

Çağdaş


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *